Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Fat 12767388



*

nr 1276 7388


Steven Jones

(f. 1952), Sverige


Fat, Diameter: 39, Keramik


Steven Jones, svensk kermaiker, född 1952 i Ohio, USA, bosatt och verksam i Värmland.

Följerätt

Ja

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 23 september 2019
kl 18:53:36


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
23/9 18:44:15 1      Vinnande bud



  • Konstnär/Designer

Steven Jones

Steven Jones, svensk kermaiker, född 1952 i Ohio, USA, bosatt och verksam i Värmland.

Läs mer om Steven Jones
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat keramik steven jones svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 8068 Fat
    + ägg, Keramik, Paradisverkstan, Öland. Diameter: ..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:27
  • 8090 Fat
    Höganäs + 5 st djupa tallrikar Gabriel. Bredd: 33 ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:29
  • 8235 Glas
    3 st + vas på fat, glas, dekorerat. Höjd: 23-23,5
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:03
  • 8246 SkÃ¥l
    på fot + fat, Porsöin, 1800-tal. Längd: 26 cm, dia..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:58
  • 8250 SockerskÃ¥lar
    på fot 2 st, + fat på fot ns. Höjd: 18-38 cm
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:43




Ladda ner broschyr